Airsoft Organizasyon

Airsoft Organizasyon

Savaş sanatına dayanan oyunlar binlerce yıllık tarihimiz boyunca atalarımız tarafından oynanmıştır. Bu oyunlar esasen gerçek savaş zamanlarında ve ortamlarında canlarını ortaya koyan askerlerin her an hazırlıklı şekilde savaşta yer almalarını sağlamak için türetilmişlerdir. Dünya üzerinde yer alan diğer milletler için pek geçerli olmasa da biz Türkler için ordusu olan millet değil milleti olan bir ordu sözü kullanılmaktadır. Modern ordu sistemlerinin temellerini yaklaşık iki bin önce atan atalarımızın askeri sistemlerde yaptıkları devrimler ve disiplin esaslı çalışmalar bugün hala dünyanın en güçlü ordularının sistemlerini yerine oturturlar. Savaşmak ve bunu sistematik olarak tekniğe dayandırmak en güzel şekilde yaptığımız işlerdendir. Ve bizler biliriz ki kimse tek başına bir savaş kazanamaz. Birlikte olmak birlik olmanın en temel esaslarındandır. Bizlerde birlik olarak günümüzde oynama teknikleri Kullanılan araç ve gereçlerle modern bir spor halini almış airsoft organizasyon alanında hep birlikte hareket etmeye özen gösteririz.

Kimler Organizasyonlara Katılır?

Airsoft organizasyon konusunda çalışmaları genellikle bu işin profesyoneli olan ve bu işe gönül vermiş kişiler yapmaktadırlar. Kendi ticari firmalarının çatısı altında yaptıkları buluşmalarda bu sporu büyük bir zevkle oynamaya devam eden kişilerin bir araya gelmesi mümkün olmuş, dönem dönem çeşitli illerden oyuncuların katıldığı faaliyetler yapıla gelmiştir. Oyunlara eğlence amaçlı katılan ekipler kimi zamanda ödül ve prestij sahibi olmak içinde katılım sağlarlar. İzleyici olarakta güvenlik kurallarını ihlal etmeyecek şekilde izleyici olabilecek herkes katılabilir. Sanal ortamda adrenalin olarak yaşanan heyecan, korku, panik durumlarının gerçekten canlı olan ortamlarda yaşanabilmesine olanak sağlayan spor dalının terci edilmesindeki en önemi sebeplerden birisi de organizasyonlar olabilir.

Uluslararası organizasyonlar

Airsoft organizasyon olarak insanlar tarafından bilinirliği arttıkça daha çok insanın katılacağı bir sektördür. Birçok disiplinin bir arada yer aldığı spor dallarından belki de en heyecanlısı olan air soft dünyada bize oranla çok daha fazla gelişmiş konumda olduğu için binlerce oyuncunun bir anda oynadığı platformlara dönüşmüş durumdadır. Bu planlı organizasyonlar için ülkemizden de katılıcımlar tarih geldiğinde katılı için yolculuk yapmaktadırlar. Halen gelişmekte olan sektör ve sporun hak ettiği yer ilerleyen dönemlerde bir federasyon çatısı altında toplanmak yoluyla olacaktır.