Air Soft Oyna

Air Soft Oyna

Gündelik hayatın gitgide sıkıcı olmaya başlayan yaşam şeklinden uzaklaşmak için seçilebilecek en güzel yolardan birisidir Air soft. Askeri sanatların canlandırılabildiği nadir alanlardan olduğu için gelişime açık insanlar tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Nasıl oynanır

Air soft oyna konusunda oyun için özel olarak tasarlanmış, çok detaylı özelliklere sahip olan araç gereçler aracılığı ile oyunun oynanması mümkündür. Kendinize ait ekipmanlarınız yoksa kısa süreliğine oyunun oynanabileceği firmalardan hizmeti kiralayabilirsiniz. Bugün gelinen noktada kullanılan teçhizatlar gerçeklerinden çokta farklı olmadıkları için oyun esnasında hissedilen . Duyguların oldukça yoğun alınmasına sebep olmaktadır. Bu hizmeti aldığınızda size düşen tek şey ise anın keyfini çıkartmak olmaktadır. Oynanış tarzına göre bir çok disiplini deneyimlemek mümkündür.

 

Oyunun aşamaları

Sizin yapacağınız seçime göre oyun takı şeklinde oynanabileceği gibi bireysel mücadele ile de oynanabilir. Oyundaki esas temel dürüstlüktür ki buda aslında bir askerde olması gereken en temel özelliktir. Türk töresi ve Cengizhan kanunları gereği bir asker daima dürüst olmak zorundadır. Oyunun aşamaları devam ederken karşı tarafın sizi vurduğunu el kaldırarak beyan etmeniz sizden beklenen  bir davranıştır. Sorumluluğunu aldığını bu davranış oyunun oynanmasından alınan zevkin artmasına sebebiyet verecektir. Dürüst davranmayarak vurulduğunu ilan etmeyen oyuncularda olabilmektedir ancak merminin gidiş yönünün görülebiliyor olması ve izleyen hakemin vereceği salık nedeni ile oyundan diskalifiye edilmeler işten bile değildir. Bu gibi bir tablo ile karşılaşmamak için sporcular dürüstlük ilkesine önem vererek ilerlemektedir. Oyun önceden belirlenen senaryoya göre oynandığı için  yapılacak işlemler temel olarak basit olmasına rağmen savaş oyunlarının genetiği gereği zeka, kıvraklık ve bilgi gerektirmektedir. Oyunda kimi zaman bir kurtarma görevi kimi zaman doğruda saldırma stratejisinin güdüldüğü senaryolarla oynamak gerekebilir. Kişisel olarak kendinizi geliştirebilmek için seçebileceğiniz en özel spor dallarından birisidir ve kendinizi ne kadar geliştirebilirseniz takım oyununda da o kadar daha fazla rol alabilirsiniz.

Oyunun gelişime olan Katkıları

Sanki gerçekten savaş meydanındaymış gibi her türlü ortamın ve görevin simüle edilebildiği air soft oyna seçeneği sayesinde ortamlarda tam olarak bu alanı zevkini yaşayabileceksiniz. Air soft oyna aslında ikinci dünya savaşı sonrasında Amerika’nın Japonya’ya uyguladığı ambargoların etkileri sayesinde ortaya çıkmış bir alandır. Gerçek silahların birebir kopyalarının havalı sistem sayesinde mermi atması temel olarak alınmıştır. Kullanılan mermiler başlarda demir olarak seçilmiş olmasına karşın teknolojinin gelişimi ile bugün artık geri dönüşümü ve doğada bozulması mümkün olan mermilerle oynanabilmektedir.